Брашното промешајте го со солта, додадете го зафатениот квасец (малку млеко, шеќерот и квасецот промешајте ги и оставете да запени),млекото,јајцето и маслото и замесете мазно тесто.
Оставете го покриено да се дуплира во волумен.
Поделете го на 2 дела и секој расукајте го четвртасто.
Секоја четвртина премачкајте ја со по 50 гр. стопен маргарин и посипете со сирење во кое сте измешале 1 белка.
Завиткајте 2 ролата и секој ролат поделете го на 10 ролнички.
Поредете ги во намастен плех или на хартија за печење и оставете ги 20 мин. да одморат.
Премачкајте ги со жолчка,посипете со сум и печете 20тина минута на 175 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани