Подгответе го пудингот со млекото и шеќерот како секогаш што го правиме и оставете го да излади.Маргаринот го миксаме пенасто и го додаваме во изладениот пудинг.
Во калап обложен со фолија (најлон) ја истураме пола од смесата и врз неа ги редиме исецканите јагоди.
Го додаваме и останатиот дел од смесата и врз него ги редиме бискотите. Ставаме во фрижидер да се излади, потоа декорираме со јагоди и шлаг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови