Бисквитите се мешаат со 100 гр маргарин и шеќерот. Се додава млеко за да се замеси средно тврдо тесто. Се развлекува кора на намрсена фолија и се става во фрижидер малку да се стегне. За тоа време кремот се мати со останатите 100 гр маргарин .Се филува кората и се витка ролат. Кога е готово оставете во фрижидер малку да се стегне. Сечете на парчиња и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови