Сите состојки ставете ги во соодветен сад изгмечете ги и измешајте со раце.смесата ставете ја на фолија предходно намачкана со масло во дебелина од 1 см. Врз неа наредете ги бананките или желето и свиткајте го во ролат. ролатот може да го посипете со ситно сецкани ореви, бадеми или кокос по желба

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови