Ролатите се едни од најпопуларните производи на Винчини. Составени од мек, сочен, ролован пандишпан со фил во неколку неодоливи вкуса, достапни се во практични пакувања секогаш кога имате потреба од вкусна ужина.

Мини рол 30г чоколадо, ванила, јагода, асорти, лешник

Мини рол 120г чоколадо, лешник, јагода

Swiss roll 150г чоколадо, лешник, јагода

Jumbo roll 300g јагода, лешник, какао, карамел, чоколадо, брусница, малина, кајсија, вишна, кокос

Chocolate Roll 300g јагода, асорти, брусница, чоколадо

Винчини е бренд на интернационални кондиторски производи. Асортиманот на Винчини вклучува разновидни високо квалитетни слатки десерти, тортички, ролати, вафли и колачи за целото семејство. Винчини нуди секојдневни, лесно достапни слатки закуски со одличен квалитет по прифатлива цена. Производите се достапни во повеќе од 55 земји во светот.

Уживај во слаткиот вкус!