Сварете го пудингот со шеќерот во млекото и кога ќе биде готов, тргнете го од шпоретот и ставете го чоколадото. Измешајте убаво да се соедини сето. Кога ќе се излади измешајте го пудингот со изматениот путер.
Изматете половина, 500 мл, од слатката павлака, не многу цврсто, доволно да може да се мачка.
Сега почнете со мачкање, земете една кора, премачкајте ја со филот, одозгора со слатката павлака, па нова кора, па се така додека не се потрошат корите.
Одозгора премачкајте ја тортата со преостанатата избиена слатка павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови