Тортава ја подготвував по повод роденденот на сестра ми. Фина чоколадна структура, меки а вкусни кори, богат чоколаден фил – се на се торта за убави и значајни поводи.
1. При подготовката на оваа торта, најнапред се прави кремот, за да може веднаш да се одделат четири лажици за во првата кора.
2. Шеќерот, една лажица од путерот и водата се ставаат во длабок сад на тивок оган да се варат со повремено промешување.
3. Кога ќе почне да врие таа смеса, додадете го чоколадото (кое е пожелно да биде со висок процент на какао) и просеано какаото (по можност чоколадно).
4. Варете на тивок оган додека не добиете хомогена темно-чоколадна структура.
5. Потоа тргнете го садот од оган и оставете половина час да се излади. Од вака подготвениот крем се одделуваат четири лажици за во првата кора.
6. Откако ќе се излади, на кремот додадете му го целиот путер и со средна брзина на миксерот изматете го убаво.
7. Потоа додадете ги мелените ореви.
8. Промешајте и филот е готов.
9. Рерната загрејте ја на 250 степени.
10. За првата кора, белките убаво, пенесто изматете ги.
11. Кога ќе почне да се создава снегот, додадете го шеќерот. Матете вкупно десет минути.
12. Потоа додадете ги останатите состојки за првата кора и добро измешајте со лажица.
13. Тркалезното тавче за печење бр. 28 обложете го со пек хартија и истурете ја смесата за печење.
14. Ставете ја тавата во загреана рерна, рерната намалете ја на 180 степени и печете 10 минути.
15. Кај мене рерната е силна, и печењето оди вака како што опишав. Вие набљудувајте го тој процес, во зависност од вашите рерни.
16. Додека првата кора се пече, изматете ги жолчките за втората.
17. Додадете го шеќерот и изматете пенесто, да се добие хомогена смеса.
18. Потоа додадете ги течните состојки. Проматете кратко со миксерот.
19. Додадете ги и и останатите состојки, просеани.
20. Убаво изматете со миксерот и во тркалезно тавче бр. 28 обложено со пек хартија истурете ја смесата за печење.
21. Кога првата кора е печена, извадете ја од рерна и покријте ја со крпа, за да се излади малку. Јас во тој момент ја исклучувам рерната и оставам да се излади, иако имам втора кора за печење, зашто мојата рерна е многу силна и ако оставам да стои загреана во паузата помеѓу печењето на двете кори втората кора би ми изгорела. Вие печете ги корите според вашите рерни и со надзор.
22. Кога ќе ја ставите втората кора да се пече, рерната пак треба да е загреана, а кората нека се пече пак на 180 степени, 10 - 15 минути.
23. Откако ќе се испече, кората покријте ја со крпа и оставете малку нека се излади.
24. Шлагот за декорација цврсто изматете го со ладното млеко или газираната вода. Додајте го лажичето кое ќе го одделите од чоколадниот крем, и изматете убаво со миксер за да добиете чоколаден шлаг.
25. За филување, двете кори исечете ги на половина по хоризонтала.
26. Ако сакате да биде малку посочна тортата, испрскајте ги корите со малку вода или млеко од страната на која што ќе ги филувате.
27. Филот поделете го на 4 дела.
28. При филувањето, нема потреба да ставате премногу фил на корите. Филот е многу богато чоколаден па тортата е доволно кремаста.
29. Филувајте редејќи ги четирите кори една над друга.
30. Со шлагот премачкајте ја целата торта, за да може да се залепат стапчињата за декорација.
31. Стапчињата за декорација редете ги наизменично, како што направив јас или по ваш избор. Може да се искористат и крем банани, само крем ролери или само чоколадни стапчиња, наполитанки и слично.
32. Откако ќе ги наредите вашите стапчиња, околу нив заврзете ја панделката, за да се стегнат убаво.
33. Површината на тортата наредете ја со искршени крем ролери, чоколадни бисквити, чоколадни флипси, бонбони, сецкани ореви или лешници, или што и да ви се наоѓа под рака. Јас ставив и малку мелени бисквити. Пред послужување, оставете ја тортата убаво да се стегне.
Се надевам дека ќе ви се допадне!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови