Сите продукти (краставичките изрендани) ставете ги во вангла и додавајќи вода измесете меко тесто.
Ставете го тестото во намачкана правоаголна тепсија и со намаслени раце растегнете го. Виршлите исечете ги на тркалца и стиснете ги во тестото. Оставете го половина сат да скисни. Наросете со сув магдонос и печете на 180 степени додека не порумени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови