Кромпирот се вари и се сецка на коцки. Се пржи кромидот до златно-жолта боја и во него се додава кромпирот. Се пржи 5 мин. и се додава мешан зачин, мајчина душица, рузмарин и црн пипер. Кога се сервира врз него се става сечкан влашец.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови