Компирите и јајцата се варат. Се зема подлабока чинија и прво се ренда ред компири, па се ренда ред сирење се мачка рамномерно со мајонез се ренда ред салама се мачка убаво со павлака,се ренда јајцето се мачка со мајонез и целата постапка се повторува додека не се потрошат состојките на крај се декорира со варено јајце.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови