Подготвка

Кора
Изматете ги белките и постепено додавајте го шеќерот. Измешајте го брашно со кокосовото и прашокот за пециво. Со лажица додадете го на белките мешајќи нежно. Печете во подлабока тава на 180 степени, вие според вашата рерна, важно е кората да остане бела. Оставете ја да се олади убаво кората па потурете со 200мл. зовриено млеко и ванила.
Фил
Измешајте ги во еден сад жолчките, пудинзите, брашното и шеќерот во 200 мл. млеко. Преостанатото 800 мл. млеко зовријте го и во него сварете ја смесата со жолчките кратко колку да згусни. Оставате убаво да се олади филот. Изматете го пенесто путерот додадете го на изладениот фил. Потоа изматете ја слатката павлака и неа додадете ја но мешајте нежно со шпатула. Истурете го филот врз кората филувајте со слатката павлака посипете со кокосот.Пред сервирање убаво изладете го.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани