3 пудинга се мешат со шекерот и се варат со млекото, смесата треба да се згусти.
Во посебен сад се мати маргарин и кокус. Двете смеси се соединуват и се формират мали топчиња во секое топче се става по 1 лешник. На крај топчињата се валкат во кокус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови