Зелката се дроби на ситни делчиња. Се става во огноотпорен сад премачкан со масло. Меленото месо се запржува со ситно сецканиот кромид и откако ќе се запржи се додава оризот.. Се додава вегета и црн пипер мелен. Потоа се става врз зелката и се промешува со лажица. Се тура млака вода колку зелката да се покрие. Се става во релна да се потпечи на 180 с околу половина час.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови