Ставете ги сите состојки во една вангла и измесете ги. Ако е потребно ставете уште малку брашно,а тестото не треба многу да го месите, само убаво да се соедини. Ставете го во фрижидер 1 час.
Исучете го танко на набрашнета површина и сечете форми по желба.
Печете ги 15 минути на 180 степени, само да заруменат на краевите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови