Меки, мекички...За љубители на лук, ова се едни екстра бухтли.

Подготовка
1. Квасецот, шеќерот, млаките вода и млеко кои ни се загреани ги соединуваме и оставаме околу 10 минути да се раствори квасецот.
2. Лукчето го лупиме и го поминуваме низ преса или алатка Делимано што го сече на коцки. Путерот го загреваме да се растопи.
3. Во садот од статичен миксер, го ставаме брашното, лукчето, путерот и ја додаваме течноста со квасецот. Почнуваме да матиме со жици за месење тесто т.е. да си мати миксерот.
4. Кога смесата ќе се соедини и тестото стане еластично по околу 10 минути матење, садот го покриваме со најлонска фолија и го оставаме да стаса, да се дуплира (45-60 мнути).
5. Откако ќе стаса, тестото го размесуваме кратко и правиме околу 16 топчиња кои ги редиме во тава бр. 24. Ги оставаме да стасаат околу 1 час.
6. Пред печење ги премачкуваме со стопен путер, ги наросуваме со пармезан и сув магдонос.
7. Ги печеме во загреана рерна на 180 степени додека да поцрвенат или околу 20 минути.

Оставете ги да се изладат после печење и уживајте во вкусот.

Забелешка
Тестото го замесив во миксер, а вие како сакате, може и рачно. Важно е да биде убаво и добро замесено, да има еластична структура и убаво да стаса.
Направив повеќе топчиња за да ми се распоредат убаво во тавчето.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани