Доколку ви се пријаде проја, а немате многу време ова е одличен рецепт за вас. Мерката за чашата е од 250 мл.

Подготовка:

1. Во сад ги ставаме, најпрво, јајцата, ги матиме рачно со маталка, па ги додаваме сите останати состојки и продолжуваме да матиме со маталка, не ви треба миксер.
2. Штом добиеме хомогена смеса, ја ставаме во претходно намрсена тава, и од горе ставаме од мешаните семиња на Вита. Печеме околу 30на минути на 200 степени.
Со чепкалка проверуваме дали е печена.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови