Предлог за пржен мешан зеленчук кој е доста миризлив и убаво оди со комбинација на салати и месо.
1. Излупете ги компирите, измијте ги, исечете ги и ставете ги во тава со една лажица масло за јадење заедно со 1 чешне лук. Пржете ги околу 20 минути на тивок оган, во поклопена тава и често мешајте ги. На крајот посолете ги.
2. Во меѓувреме во друга тава на оган на малку масло попржете ги морковот и кромидот исечени на мали коцки додека да омекнат. Потоа полијте ги со вино и додајте 2 чешниња лук сосе лушпа.
Додајте го доматното пире, посолете ги и оставете ги да се пржат неколку минути додека издинса виното. Пред малку да ги тргнете од оган додајте го сувиот мајоран.
3. Јас употребив црвен грав од конзерва, а вие може да употребите каков милувате.
Ако не употербувате од конзерва, варете го гравот 1 час откако сте го оставиле да остои во вода 12 часа. Посолете го на крајот од варењето.
4. Измешајте ги сите состојки во длабока чинија за сервирање и зачинете го со црн пипер.
Послужете го топло со салата, месо или како милувате.
Напомена
Ако вие го варите гравот кога ќе го мерите ставете само 100 гр. сув грав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани