1. Свинското месо се сече ситно, се обарува и се посолува, потоа се запржува со свинска маст.
2. Компирите се сечат, а ренданите моркови се пржат со исецканиот кромид со масло.
3. Компирите со пржените кромид и моркови се ставаат во тавче, се додава врела вода колку да дојде до половина од компирите. Се додава сол и мед и се промешува.
4. Компирите се печат во загреана рерна на 200 степени до готовност. Прженото месо го ставаме во чинија и го додаваме компирите, а по желба може да се наросат со сув магдонос.

Медот се додава бидејки компирот го прави повкусен и мек.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани