Се ставаат сите состојки во блендер (лукот е по желба,мене поубав ми е преливот со лук) и се блендираат.
Се става преливот во стаклено шише. Овој преубав прелив можете да го користите за салати,пилешко,риба....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови