За љубителите на кокосот многу вкусни пралини....
Во сад на оган го ставаме млекото, шеќерот и кокосот и мешаме додека да се добие густа смеса. Откако смесата е готова ја вадиме од оган и ја оставаме да се излади.
На пареа го растопуваме чоколадото со маслото и ги премачкуваме силиконските калапи ги ставаме во фрижидер да се стегнат ,постапката ја повторуваме два пати.

Откако се готови калапите ги полниме со претходно припремената смеса и ги враќаме повторно во фрижидер за да се стегнат убаво.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови