Празот се сецка на ситни парчиња и се пржи во загреана тава со зејтин. Откога ке се испржи убаво празот, на крај се додава издробеното сирење и јајцата. Се посолува со сол и црн бибер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови