Вкусна празнична салата.

Сите состојки (кашкавал, шунка, краставица, сирење) се сецкаат ситно и се мешаат во подлабок сад. Се меша додека се соединат сите состојки и на крај се додаваат сусамот, оревите, павлаката и мајонезот. Се декорира по вкус.

Сол не треба ако сирењето е овчо, а ако ставата понемасно и понесолено сирење тогаш посолете по вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани