Прекрасен солен, мирисен куглоф. Од срце ви го препорачувам. Нема да згрешите доколку го направите!

Подготовка

Во длабок сад изматете ги јајцата, киселото млеко и маслото. А потоа, додадете ги постепено и останатите состојки, просеаното брашно со пецивото и содата, дробеното сирење и урдата, сецканиот спанаќ, солта и ситно сецканите кромидчиња. Изматете кратко со миксер.

Во намрсениот калап ставете ја смесата и печите во загреана рерна на 200 степени околу 20 минути.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани