Појадок кој го прави Нутрибулет.
Лесно, здраво, вкусно.
Уживање.
Овошјето го миеме.
На вишните и кајсиите им се одстрануваат семките.
Сите состојки се ставаат во Нутрибулет и мелиме убаво да се соединат (потребни се неколку секунди)
По потреба наливаме вода.
Јас воопшто не користам мед, но за оние кои сакаат поблаго може да додадат.
Сервираме и дегустираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани