Еве еден рецепт кој го најдов на интернет.
Јајцето и солта ги матиме и го додаваме пивото. Секоја зденка ја ставаме во јајцето со пиво, а потоа во презла. Пржиме на загреано масло околу 1 мин од двете страни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови