Се вари пудинг од ванила со водата и шеќерот. Откако ќе се згустне се додава 100гр бело чоколадо. Во сад се ставаат мелените лешници, кокосот, мелените бисквити и на крај се додава пудингот од ванила со чоколадото. Се меси мазна смеса и се остава малку да се излади. Се формираат топчиња и насредина на секое топче се става по еден лешник. Се прпелкаат во кокос. Се ставаат во фрижидер на 20 тина минути.
Се топи чоколадото со 3 лажици масло. Секое топче се чоколадира и на решетка се става да се изладат.
За рецепт за домашно посно чоколадо кликнете овде 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови