Бисквитите и оревите се мелат. Во сад додаваме кокос, бисквитите и оревите и сето го промешуваме. Шеќерот и водата се ставаат на оган да зовријат. Добиениот шербет се тура во смесата и сето се замесува. Од оваа смеса со калапчиња се прават форми. Чоколадото се топи на пареа и секое добиено слатко од калапчето се мрцка во стопеното чоколадо. Одозгора можи да се попрска со бело чоколадо или бисерчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови