1. Водата, шеќерот и зејтинот се мешаат во длабок сад додека шеќерот не се стопи. Се додава цимет,
сода б.и, пециво, какао, мармалад (од било што, но подобро од кајсии бидејќи ќе има киселкаст вкус) и брашно.
2. Се мешаат состојките и се ставаат во подмачкано тавче со зејтин и брашно, тавчето да биде бр.28 сето тоа се пече на 150 степени околу половина час.
3. Кога ќе се испече тестото се остава да се олади, а потоа се мачка со мармалад па над мармаладот се
мачка чоколадото.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови