Една убава фокача, лесна и вкусна.

Подготовка:

1. Се замесува убаво меко тесто од горе наведените состојки. Се остава да се дуплира.
2. Тавата премачкајте ја со масло. Кога е стасано тетсото развлечете ја кората тапкајќи со рацете и постелете ја во тавата. Со прстите направете дупчиња насекаде по површината, и оставете да надојде уште еднаш,.
3. Кога ќе е стасана погачата прелејте ја со врелата смеса, а потоа зачинете со оригано, јадра морска сол. Печете на 220 степени,
4. Кога е печена вадете ја од рерна покријте со кујнска крпа нека се одмори.
Нека ви на здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови