Многу лесна, брза и секако превкусна торта.
Најпрво во сад ги додаваме брашното, водата, мармаладот, циметот, содата, какаото и шеќерот и мешаме со лажица додека не добиеме убава хомогена смеса. Додаваме околу 100 на грама мелени лешници, другите ни се потребни за откако ќе биде готова тортата. Откако ќе ја направиме смесата ја ставаме во претходно набрашнета тепсија и така ја оставаме да отстои околу 20на минути, треба да се направат малечки како балончиња на површината. Ја печеме во загреана рерна околу 30на минути.
Штом се испече ја оставаме да се излади, потоа ја премачкуваме со мармалад и од горе наросуваме сецкани лешници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови