Компирите и морковите се варат, потоа се сецкаат на коцки, грашокот се обарува, кашкавалот го сецкаме на коцки, а сојата се става во зовриена вода 10тина минути да набабри, да омекне, потоа убаво се цеди, сето ова заедно се меша, се додава мајонезот, и се декорира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови