Во еден сад се мешат брашното со пецивото а потоа се додаваат киселата вода спанаќот (сецкан) 1 лажица сол и по вкус вегета и бибер може и сецкан морков или праз. Се става во подмачкан плех со масло и брашно. Јас го ставам во куглов. Се пече на тивко 150-180 мин 1 час.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови