Подготовка:

1. Ставете го зеленчукот да се вари петнаесетина минути. Тргнете го тенџерето од огнот и изблендирајте го.
2. Вратете го на оган и додајте ја доматната паста. Промешајте, зачинете по вкус и оставете нека вари уште десетина минути.
3. Водата прилагодете ја според тоа колку сакате да ви биде густа чорбата. Јас ја сакам погуста, па затоа и не ставам многу вода.
4. Пред служење во чорбата додајте од сварениот наут.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови