Едноставно. Се лупат и се чисти внатрешноста на јаболките. Потоа се варат во вода, ако ги сакате поблаги, ставете во водата малку шеќер.
Извадете ги на чинија и наполнете ја внатрешноста со џемот и наросете ги со сечкани ораси.
Совет- водата не ја фрлајте, сокот е одличен!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови