Ова е рецепт за сочен и превкусен колач кој се топи во уста. Подготовката за него е едноставна и брза.

1. Во длабок сад се ставаат најпрво сувите состојки - брашно, шеќер, какао, сода, ореви и цимет во наведените количини, соединуваме со лажица.
2. Посебно ги соединуваме маслото и киселата вода, и ги додаваме кај сувите состојки. Мешаме со жица за матење до убаво хомогенизирање на состојките. Вака подготвената смеса ја истураме во тавче број 26 (намрсено со масло, па набрашнето).
3. Печеме во загреана рерна на 180 степени (проверуваме со чачкалица кога е готов колачот). Врз топлиот колач веднаш нанесуваме мармалад и го оставаме да се олади. Откако ќе олади колачот, врз мармаладот ја ставаме чоколадната глазура, која се припрема со топење на пареа на наведените состојки. Се остава да се стегне глазурата, па послужуваме.

Забелешка - Јас користев мармалад од кајсии, кој е киселкаст, доколку користите поблаг мармалад, тогаш намалете малку од наведената количина на шеќер.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани