Подготовка:

1. Тиквата излупете ја и исечкајте ја на парченца со големина на помфрит. Јас ја сечев со ребресто ноже да е подекоративна. Ставете на хартија за печење. Наросете ѓумбир во прав, палента, а потоа попрскајте со јаворов сируп и растопен путер. Оставете да се пече на тивко.
2. Готовиот помфрит служете го и топло и ладно, секако е убав. Ако сакате покрцкав ставете повеќе палента и оставете подолго да се пече.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови