Подготовка
Во сад за матење ставете ги јајцата и шеќерот почнете со матење додека шеќерот не се стопи,додадете ги сите останати состојки да добиете средно меко тесто.
Тестото ставете го во фрижидер еден час.Во тавче со хартија ги редиме веќе формирани полумесечинки кои ги печеме 8-10 мин. на 200степени.
Изладените колачиња ги декорираме со топена чоколада.
Колачите се превкусни и колку повеќе стојат се по ровки.
НА ЗДРАВЈЕ!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани