Пиперките се мијат се острануват дршката и семето.
Во една вангла се матат јајцата, се додава урдата и се мешат двете смеси. Со лажицка се полнат пиперките и се затварат со корка од лебот. Во тавичката ставаме зејтин ги брцаме пиперките во зејтинот од двете страни и се печат во рерна .

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови