Бисквитите и оревите ги мелиме. Во тенџере ги ставаме водата и шеќерот на оган и мешаме додека не се растопи убаво шекерот. Откако ќе зоврие водата ги додаваме оревите и бисквите и се убаво мешаме. Чоколадото го топиме и во секое корпе тураме по едно лајче од растопеното чоколадо и едно лаче од филот, одгоре над секое корпе ставаме сечкани желе бонбони во различни бои.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови