Кончилиони се големи тестенини во форма на школки.
Тие се подготвуваат со разни сосови или се полнат со печурки,меленомесо,рикота, моцарела,спанаќ...
Во својот состав имааат гриз од пченица и се навистина вкусни.
Еве го мојот начин на подготовка.

1. Тестенините сварете ги околу 10 минути во посолена вода.
2. На маслиново масло,запржете го ситно сецканиот кромид и лукче па потоа додадете го меленото телешко месо.
3. Нека се запржи па кога е пржено доддадете ја паковката за болоњезе кремот, која претходно ја размативме 300 мл вода.
4. Ставете 2 лажици доматен сос. Разматете се, нека се промеша и оставете да се повари, да згусти.
5. Тестенините исцедете ги.
6. Тавата во која ќе редите намастете ја со маслиново. Земајте од школките и на дното ставете моцарела, а потоа по едно лажиче дo две од претходно спреманата смеса.
7. Редете така да ја наполните тавата.
8. Прелијте ја тавата со вода и ставете да се пече.
9. Кога е печено, извадете од рерна и прекријте ја цела тава со рендана гауда.
10. Вратете во рерна само колку да се растопи.

Нека ви е слатко. На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови