Прекрасен, кревок, попладневен десерт, од состојки кои ми се најдоа при рака.
Комбинација на неколку овошки, даде одличен вкус.

Во еден сад ги соединуваме сите суви состојки, брашното, пецивото, содата, цимет, оревите,какаото.
Оставаме на страна.
Во вангличка го матиме јајцето со шеќерот до побелување.
Потоа со исклучен миксер ги додаваме овошниот јогурт, мармаладот, маслото
Убаво соединуваме, па ги додаваме сите суви состојки.
Смесата ја изедначуваме убаво со промешување.
Ја истураме во долгнавест правоаголен калап, кој е обложен со хартија за печење.
Печиме во загреана рерна на 180 с, околу 35-40 минути.
Сепак проверуваме со чепкалака.
Оставме колачот да се излади, па го прелеваме со растопеното чоколадо.
Сечиме на парчиња и послужуваме.
Јас послужив со домашно слатко од јагоди и ливчиња мента

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани