Подготовка на тестото
Во голем сад се мешаат брашното, млаката вода, квасецот, па се додаваат солта, шеќерот и маслото. Целата смеса се меша со лажица и се остава да стаса. Поради тоа што тестото е потечно, за да се маневрира со него потребно е да ја намрсите раката со масло за јадење. Така е полесно да се растегне во тавата.

Подготовка на филот
Врз тестото се поспува доматно пире и се премачкува целата пица. Се остава пола сантим по целиот крај каде со лажица се премачкува путерот и врз него се наросува кимот поцелиот крај за да се залепи. Целата пица се наросува со оригано, босилек и мајоран. Се додаваат печурките, парчињата фета и сецканите маслинки. Одозгора се наросува целиот рендан кашкавал. Се пече на 15-20 мин на 250 степени.

Подготовка на доматата за преливање
Во сад се става доматно пире(некое погусто), вегета, рендан пармезан, лукот во гранули, босилек, оригани и мајоран. Целата смеса се меша убаво.

Кога ќе ја извадите пицата од редна, одозгора посипувате со сецкано младо кромидче, па ја сервирате заедно со приготвената домата.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови