Веганска пица или пица од модар патлиџан.

Подготовка:

1. Исечете го патлиџанот на ленти. Премачкајте го со кечап. Наредете листови печурки кои ќе ги исечете по должина на печурките. Наросете со сол, па попрскајте ги со моцарела.
2. Редете во апаратот на топол воздух. Кога е готово ако сакате наросете магдонос. Тоа е по вкус. Печете 10 минути на 200 степени.

Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови