1. Кромидот, солта, меленото месо ги запржуваме, штом кромидот ќе застакли, го додаваме буковецот и малку црн пипер. Пржиме уште малку, тргаме на страна да излади.
2. Во сад ги ставаме јајцата и солта, матиме со жица, го додаваме маслото и јогуртот, матиме. Брашното и пецивото ги просејуваме и постепено ги додаваме во смесата, мешаме убаво со дрвена лажица да нема грутчиња.
3. Оваа смеса ја истураме во правоаголно тавче (32х20 см.) обложено со хартија за печење.
4. Врз него рамномерно го распоредуваме филот со меленото месо.
5. Ги мешаме состојките за преливот и матиме со вилушка, потоа рамномерно го распоредуваме врз месото.
6. Печеме во загреана рерна на 250 степени додека да фати кора, а потоа намалуваме на 220 степени и печеме уште 40 минути.
7. Испеченат пита ја вадиме од тавчето за да се излади од сите страни, сечеме и служиме.

(501)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани