Подготовка:

1. Јаболката ги сечиме на мали коцки. Во тенџере на оган на средна температура ги ставаме јаболката, ја додаваме водата и циметот, промешуваме. Вариме со повремено мешање, додека не омекнат јаболката и водата не испари.

2. Во мал длабок сад го ставаме меленото ленено семе и водата, промешуваме, оставаме да стои 5 минути.

3. Во длабок сад го ставаме овесното брашно, овесните снегулки, мелените ореви и пецивото. Промешуваме со лажица. Го додаваме меленото ленено семе и со рака почнуваме да го месиме тестото. Постепено го додаваме кокосовото масло и маџунот. Тестото кое ќе се добие е посуво.

4. Во сад со големина 20х20 претходно обложен со хартија за печење го натапкуваме тестото. Печиме во загреана рерна на 170 степени 7-8 минути.

5. Го вадиме садот од рерна, тетсото го премакуваме со мармаладот од смокви. Врз мармаладот го ставаме филот. Врз филот ставаме од сецканите ореви и овесните снегулки. Печиме на 170 степени околу 35 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани