5 кори се прскаат со масло и се ставват една на друга и филот му се става на крајот ги виткаме во ролна и ги ставаме во плех , пред пецење ја прксаме питата со малку масло и маргарин

Фил

Ренданите јаболка ги ставаме во тенџере со малку масло и ги пропрзуваме на тивок оган потоа му ги додаваме шекерот , канелата и оревите и мешаме и заедно ги пропрзуваме заедно и ги тргаме од огнот да оладат и после ги мацкаме корите како што обајснавме претходно ,
одозгора ставаме шекер во прав

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови