1. Тиквата се чисти и се сецка на мали парчиња и се вари. Варената и изладената тиква се гмечи и кај неа се додава шеќерот, ванилинот и оревите и убаво се промешува.
2. На 3 кори се става дел од филот и се витка во ролат, потоа се реди во тавче.
3. Постапката се повторува, додека не се потрошат корите и филот.
4. Наредените ролати се полеваат со малку млака вода и одозгора се мачкаат со масло. Штрудлата се пече на 180 степени додека не се зарумени.
5. Готовата штрудла може да се украси со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови