Ароматична, ровка, се топи в уста, кралица на питите, питата со јаболка! За овој рецепт не е потребно филот да се пржи, туку јаболката само се сечкаат.

Подготовка
1. Замесете мазно тесто од состојките за тесто. Тестото треба да не е лепливо. Поделете го на 2 дела, едниот поголем, едниот помал и оставете го во фрижидер околу половина час.
2. Лупените јаболка исечкајте ги на коцки, додадете го шеќерот, гризот, циметот и другите зачини и промешајте.
3. Потоа извадете ја поголемата половина од тестото и натапкајте ја во калапот за пити. Додадете ја смесата од јаболка и убаво распоредете ја.
4. Потоа другиот дел од тестото исучете го и извадете ленти. Редете ги лентите врз овошјето и оформете мрежа. Ставете лента и по работ на питата. Одозгора премачкајте ги лентите со јајце и наросете ванилин шеќер и цимет.
5. Печете околу 35 мин на 180 степени во загреана рерна. После печење оставете да се излади. По желба се наросува шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови