На почеток направете го месото. Пропржете ја исечканата главица кромид па додајте го месото и тоа малку да се испржи. Компирот изрендајте го и додајте го во месото. Пржете уште малку, зачинете по вкус, додајте доста бибер и оставете го да се олади.
За преливот, изматете ги јајцата, млекото, маслото и пецивото. Ставете малку сол.
Намачкајте со масло правоаголна тава и почнете со редење на корите. Секоја кора превиткајте ја па ставете ја. Премачкајте ја со две-три лажици од преливот. Над секоја втора ставете дел од месото. Кога ќе завршите со корите, прво исечете ја питата па прелијте ја со остатокот од преливот и наросете со сусам.
Вклучете ја рерната на 200 степени и кога ќе се загрее ставете ја питата да се пече. Печете отприлика половина час.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови