Подготовка
Јајцата ги матиме со миксер во нив ги мешаме останатите состојки.
Со оваа смеса ги мачкаме сите кори поединечно на секоја кора дробиме сирење и мотаме ролати кои ги редиме во тава за печење.
Откако ги подготвивме корите со остатокот од течниот фил ја премачкуваме питата соросуваме сусам и печеме на загреана(200степени) рерна околу половина час. Питата откако ќе добие убава боја ја вадиме од рерна и ја покриваме.
На здрвавје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани